Biuro – rezerwacje toru: 604 640 023

Get Adobe Flash player

Ostatnia prosta III edycji już za nami…

8 czerwca 2011 roku o godzinie 20:00 na torze kartingowym SPEED RACE w Tarnowie, zawodnicy Media Karting Ligi stanęli do ostatniej walki III edycji MKL.
Tego wieczoru wszystko się miało stać jasne – kto straci swoją pozycję a kto ją utrzyma.
Emocje powodowane wysoką adrenaliną udzielały się zawodnikom jeszcze przed kwalifikacjami. Podczas oczekiwaniem na swoją kolej nerwowo patrzyli na tablicę z wynikami „czasówek” osiąganych przez rywali.
Zakończyły się kwalifikacje a kolejność uzyskanych czasów była następującą:

Imię i nazwisko Czas: Finał:
1 Michał Sanocki 34,60 A
2 Maciej Sierka 34,95 A
3 Dariusz Korman 34,96 A
4 Piotr Kortyna 34,99 A
5 Szczepan Niedojadło 35,00 A
6 Konrad Malawski 35,12 B
7 Bartłomiej Nowoświat 35,33 B
8 Bartłomiej Pabjan 35,35 B
9 Kamil Morydz 35,38 B
10 Krzysztof Wrona 35,42 B
11 Kamil Zyznar 35,52 C
12 Katarzyna Siwiec 35,77 C
13 Witold Kuźnicki 35,81 C
14 Grzegorz Kozin 36,24


Jak można zauważyć, z pierwszej trójki generalnej klasyfikacji indywidualnej w walce o pierwsze miejsce odpadł prowadzący przez dłuższy czas III edycji, a odnotowujący w ostatnich rundach spadek formy – Kamil Zyznar, zajmujący pierwsze pole startowe w finale „C”.

Do walki o pierwsze miejsce przystąpili zatem Dariusz Korman – startujący z trzeciego pola w finale „A” i Maciej Sierka – drugie pole startowe finału „A”.

Jako pierwsi do walki ruszyli zawodnicy finału „A” – ależ to były emocje ! Karty jadące jeden za drugim z zawodnikami oczekującymi na błąd poprzedzającego go przeciwnika, dający możliwość awansu o kolejną pozycję w wyścigu a czasem i generalnej klasyfikacji indywidualnej.

Pierwszy na metę w finale „A” dojechał Michał Sanocki utrzymując tym samym pozycję startową, a za jego plecami uplasowali się kolejno: Dariusz Korman wyprzedzając Macieja Sierkę, który przyjechał na metę trzeci, za nimi Szczepan Niedojadło i Piotr Kortyna.

Metę finału „B” przekroczył jako pierwszy kart nr 6, a za jego kierownicą Konrad Malawski. Tuż za nim uplasowali się kolejno: Bartłomiej Nowoświat, Bartłomiej Pabian, Krzysztof Wrona i Kamil Morydz.

W finale „C” zawodnicy szczelnie pilnowali napotykanych na torze zakrętów i dotarli w identycznej kolejności jaką zajmowali podczas startu – jako pierwszy Kamil Zyznar, następnie Katarzyna Siwiec, Witold Kuźnicki i Grzegorz Kozin.

Seria finałów odwróconych przyniosła również ogromne emocje i wielki przypływ adrenaliny dla zawodników, ponieważ postanowiono odwrócić kierunek jazdy!

Największe zmagania odbyły się w odwróconym finale „B”, gdzie startująca z pierwszego pola Katarzyna Siwiec dzielnie utrzymywała swoją pozycję prawie przez cały wyścig, lecz na parę okrążeń przed końcem ustąpiła miejsca wyczekującemu na jej błąd Kamilowi Zyznarowi. Ostatecznie Katarzyna na metę dotarła z drugą lokatą.

Klasę w obronie pierwszej pozycji startowej pokazał również Bartłomiej Nowoświat, który awansował z finału „B” do odwróconego finału „A”. Startując z pierwszego pola startowego udało mu się tuż po starcie uciec pozostałym zawodnikom ale nie na długo. Już po kilku okrążeniach miał kilku rywali na ogonie i musiał dzielnie pilnować każdego zakrętu, wynikiem czego było utrzymanie pozycji i dotarcie na metę jako pierwszy.


Gratulujemy zawodnikom wspaniałej rywalizacji i zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Media Karting Ligi.


Wyniki X rundy III edycji MKL:

Kwalifikacje:

 

Imię i nazwisko Czas:
1 Michał Sanocki 34,60
2 Maciej Sierka 34,95
3 Dariusz Korman 34,96
4 Piotr Kortyna 34,99
5 Szczepan Niedojadło 35,00
6 Konrad Malawski 35,12
7 Bartłomiej Nowoświat 35,33
8 Bartłomiej Pabjan 35,35
9 Kamil Morydz 35,38
10 Krzysztof Wrona 35,42
11 Kamil Zyznar 35,52
12 Katarzyna Siwiec 35,77
13 Witold Kuźnicki 35,81
14 Grzegorz Kozin 36,24

Finał "A":

 

1 Michał Sanocki
2 Dariusz Korman
3 Maciej Sierka
4 Szczepan Niedojadło
5 Piotr Kortyna

Finał"B":

 

1 Konrad Malawski
2 Bartłomiej Nowoświat
3 Bartłomiej Pabian
4 Krzysztof Wrona
5 Kamil Morydz

Finał "C":

 

1 Kamil Zyznar
2 Katarzyna Siwiec
3 Witold Kuźnicki
4 Grzegorz Kozin

Finał "A" ODW:

 

1 Bartłomiej Nowoświat
2 Konrad Malawski
3 Dariusz Korman
4 Maciej Sierka
5 Michał Sanocki

Finał "B" ODW:

 

1 Kamil Zyznar
2 Katarzyna Siwiec
3 Bartłomiej Pabian
4 Szczepan Niedojadło
5 Piotr Kortyna

Finał "C" ODW:

 

1 Witold Kuźnicki
2 Grzegorz Kozin
3 Kamil Morydz
4 Krzysztof Wrona

 

Klasyfikacja indywidualna po X rundzie:

 

Imię i nazwisko I II III IV V VI VII VIII IX X Suma
1 Dariusz Korman 21 28 20 27 27 28 10 28 26 27 242
2 Maciej Sierka 14 16 28 21 27 22 29 19 27 25 228
3 Kamil Zyznar 27 27 30 25 25 26 12 12 25 15 224
4 Konrad Malawski 28 20 15 26 26 9 17 25 24 24 214
5 Michał Sanocki 25 18 23 25 ns 18 27 26 20 27 209
6 Katarzyna Siwiec 26 27 15 16 9 27 12 24 15 13 184
7 Mateusz Śliwa ns 25 20 18 17 25 25 ns 14 ns 144
8 Bartłomiej Pabjan 20 ns 24 18 25 ns 12 21 ns 16 136
9 Szczepan Niedojadło ns ns ns ns 19 18 25 23 20 19 124
10 Bartłomiej Nowoświat 12 ns 9 11 18 16 4 14 13 25 122
11 Kamil Morydz ns 14 23 ns 7 9 22 14 ns 9 98
12 Marcin Golec 17 21 6 ns ns 10 2 ns 7 ns 63
13 Krzysztof Wrona ns ns 10 11 ns ns 20 11 ns 9 61
14 Paweł Niemiec ns ns ns ns 12 15 17 7 ns ns 51
15 Witold Kuźnicki ns ns ns ns 10 8 4 10 11 8 51
16 Piotr Kortyna ns ns ns ns ns ns ns ns 26 17 43
17 Łukasz Wrona ns ns 9 24 ns ns ns ns ns ns 33
18 Michał Koziara 22 ns ns ns ns ns ns ns ns ns 22
19 Jakub Kwaśny ns 16 ns ns 5 ns ns ns ns ns 21
20 Marcin Morydz ns ns ns ns 11 3 ns ns ns ns 14
21 Katarzyna Kuraś ns ns 8 ns ns ns ns ns ns ns 8
22 Łukasz Gozdek ns ns ns ns ns ns ns ns 8 ns 8
23 Łukasz Czarnik ns ns ns ns ns ns 6 ns ns ns 6
24 Grzegorz Galas ns ns ns ns ns 5 ns ns ns ns 5
25 Michał Burmer ns ns ns ns 4 ns ns ns ns ns 4
26 Julita Majewska ns ns ns ns 2 ns ns ns ns ns 2
27 Joanna Mróz ns ns ns ns 2 ns ns ns ns ns 2
28 Rafał Bobrowski ns ns ns ns ns 2 ns ns ns ns 2
29 Grzegorz K. ns ns ns ns ns ns ns ns ns 6 6

Klasyfikacja drużynowa po X rundzie:

 

drużyna I II III IV V VI VII VIII IX X suma
1 archiwizja.eu 49 48 35 53 53 37 27 53 50 51 456
2 MGGP AERO 39 34 51 46 37 40 56 45 47 52 447
3 [kadr] niezależni 39 27 39 34 43 42 16 26 38 40 344
4 RPM Sound & Voices 20 14 47 17 32 9 34 35 ns 25 233
5 MYTNIK ns ns ns ns 31 33 42 30 46 36 218
6 muzycznytarnow.pl 17 46 26 17 17 38 27 ns 21 ns 209
7 ESKA Tarnów 26 27 23 15 9 27 12 24 15 13 191
8 Archi-tektonika ns ns 19 32 ns ns 20 11 ns 9 91
9 unia.tarnow.pl 22 ns ns ns ns ns ns ns ns ns 22
10 TV SLD ns 16 ns ns 5 ns ns ns ns ns 21
11 TVM ns ns ns ns 2 ns ns ns ns ns 2

 

Gratulujemy !

Share

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Podstawa prawna

Przyjęcie procedury pozyskiwania zgody na stosowanie  cookies wynika z przepisów znowelizowanej ustawy Prawa Telekomunikacyjnego, która wchodzi w życie 22 marca 2013 roku. Nowelizacja ta bazuje na ogólnych wytycznych Parlamentu Europejskiego, jednak poszczególne kraje Unii Europejskiej samodzielnie wypracowują przepisy szczegółowe. Podobna nowelizacja, jaka ma miejsce teraz w Polsce, nastąpiła już w innych krajach europejskich, jak Wielka Brytania czy Francja.

Najważniejszą zmianą w Prawie Telekomunikacyjnym zarówno z punktu widzenia użytkowników sieci, jak i przedsiębiorców z branży internetowej, jest art. 173 dotyczący  cookies („ciasteczek”). Celem tej zmiany jest zwiększenie świadomości internautów na temat stosowanych technologii gwarantujących dostarczanie treści lepiej dostosowane do ich preferencji i zainteresowań. Obowiązująca od 22 marca procedura zakłada potrzebę uzyskania przez właścicieli serwisów internetowych zgody internautów na przechowywanie i stosowanie cookies. Zgoda ta może być wyrażona poprzez ustawienia przeglądarki bądź aplikacji, w takiej sytuacji serwisy internetowe muszą uprzednio poinformować internautów o stosowaniu  cookies.

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska w trosce o sprawny przebieg wdrożenia nowych przepisów oraz dbając o edukację internautów przygotował zestaw wytycznych dla serwisów pomagających im w wywiązaniu się z nowych obowiązków, a do internautów stworzył stronę www.wszystkoociasteczkach.pl, która pełniej tłumaczy mechanizmy związane z cookies.

Z pełnym brzmieniem znowelizowanej ustawy Prawa Telekomunikacyjnego można się zapoznać na stronie: http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2012/1445

cennik

 

Zapraszamy

ul. Kochanowskiego 30
-były teren ZAKŁADÓW MECHANICZNYCH
GPS: 50 0' 27" N, 20 57' 20" E

tel. +48 604 640 023

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek
15:00 - 22:00

sobota - niedzela
11:00 - 23:00

Rekordy toru

Klasa MINI - 4,5 KM
1. Maciej Gładysz - 34,80
2. Piotr Protasiewicz - 35,20
3. Izabela Bułka - 35,95
4. Bartosz Grzywacz - 36,20
5. Iwo Postawa - 36,43

 

Klasa SZKOLNO-MŁODZIEŻOWA - 6,5 KM
1. Jakub Oracz - 34,31
2. Erik Neidhardt - 35,30
3. Tomasz Górski - 35,33
4. Kacper Kajmowicz - 35,35
5. Michał Zając - 35,49

Klasa OPEN - 9 KM
1. Erik Neidhardt - 33,22
2. Adrian Dziurdzia - 33,34
3. Jakub Oracz - 33,37
4. Kacper Kajmowicz - 34,24
5. Jan Dziedzic - 34,24

Ostatnie galerie

SWS-tor baner official track

logo PROkarting logo poziom

 karting-www-amo

logoPolskiKarting

logoRallyandRace

 

stat4u

Patronaty akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa"

02 logo kolor pion M rgbleliwka logopowiat logo-pzm logomord logo nowe straż logo psp logo Województwo Małopolskie MSiT LOGO logo minister edukacjikrbrd-logo-1

Our website is protected by DMC Firewall!