Dzieci na gokartach

Dzieci na gokartach – przyszli młodzi kierowcy

Najpierw zaczynali zabawę małymi samochodzikami, później zaczęli wsiadać do nieco większych pojazdów. W końcu kolejnym krokiem były indywidualne jazdy po torze małym gokartem. Następnie chcieli czegoś więcej, prawdziwych emocji, wielkiej frajdy. Mali zawodnicy obecnie intensywnie już trenują na Torze Kartingowym SPEED RACE w Tarnowie, jednym z największych krytych torów kartingowych w naszym kraju, pod okiem profesjonalnych instruktorów oraz trenerów z odpowiednimi uprawnieniami i licencjami.

5-latki z pasją przygotowują się do nowego sezonu kartingowego w sekcji kartingowej TTSK K-TEAM Tarnów. Jazda kartem jest dla nich przede wszystkim świetną zabawą, ale umiejętności, które już teraz zdobywają zaprocentują w przyszłości.

Jak wszystkie dzieci w ich wieku chcą się przede wszystkim świetnie bawić. I to dla ich rodziców jest najważniejsze. Mimo tego, że dzieci mają dopiero po 5 lat już teraz należą do tarnowskiego klubu, gdzie z innymi rówieśnikami z sekcji kartingowej śmigają swoimi kartami po torach otwartych. Młodzi zawodnicy mogą cieszyć się w pełni frajdą, jaką daje mi prowadzenie pojazdu mechanicznego jakim jest gokart.

W czasie jazdy młodzi kierowcy myślą i przewidywują to, co może zdarzyć się na torze. W przeciągu krótkiego czasu, dzięki sportu kartingowemu stają się dziećmi dojrzałymi, umiejącymi sobie radzić na torze. Rodzice mogą obserwować ich jazdę i widzieć jak doświadczony klubowy trener, były zawodnik udziela niezbędnych im informacji i wskazówek, które dzieciaki przyjmują bez zastrzeżeń.

Sport Kartingowy jest dla nich przede wszystkim zabawą, czymś dzięki czemu są szczęśliwymi. Rodzice, dzięki którym dzieci mogą realizować swoje pragnienia traktują to jako sposób na zagospodarowanie czasu, bawiąc się wspólnie z nimi i mocno im kibicując. Dzieciaki uwielbiają spędzać wolny czas za kółkiem kierownicy, to ich bawi, sprawia im wiele zadowolenia. Nie mniej trzeba przyznać, że sport ten kształtuje również osobowość. Dzieci stają się bardziej odważne, koleżeńskie, zdyscyplinowane, mające szacunek dla innych dzieci na torze i są bardziej samodzielne.
Rozwijanie charakteru to tylko jedna z wielu zalet uprawiania sportu kartingowego. Należą do nich także nauka i doskonalenie techniki prowadzenia pojazdu oraz wiedza związana z budową karta.

Karting jak każdy sport wymaga ciągłego trenowania, chęci polepszania już zdobytych umiejętności. Jednak w przypadku tak młodych zawodników należy pamiętać, że chodzi przede wszystkim o świetną zabawę.

Najważniejsze jest w tym, by dzieci jeździły wtedy, kiedy mają na to ochotę i kiedy ta jazda przynosi im satysfakcję. Oni jak każde dzieci mają swoje kaprysy. Najważniejsze, żeby niczego nie robić „na siłę”. Najbardziej fascynuje ich sama jazda oraz to, że na torze udaje im się wyprzedzić innych zawodników. Oglądają wszystkie programy, gdzie zawodnicy ścigają się na gokartach. Uwielbiają oglądać zawody Formuły 1, a zwłaszcza gdy jeździ tam ich idol Robert Kubica.

Małe dzieci w gokartach są coraz częściej widywane na torze. Rodzice, którzy decydują się na starty dziecka w takiej dyscyplinie sportów motorowych, jaką jest sport kartingowy mogą mieć pewność, że ich pociechy są pod najlepszą opieką szkoleniową w sekcji kartingowej TTSK K-TEAM Tarnów.

Z twarzy dziecka można wyczytać wszystko, marzenia, dumę, spełnienie, szczęście…

Jest to cudowny widok, polecany wszystkim rodzicom, bo warto tego doświadczyć.

Bo czy może być coś cenniejszego niż widok dziecka spełniającego swoje marzenie?

Rodzicu, zapraszamy, przyjdź z dzieckiem i rozpocznij największą przygodę swojego życia „Przez zabawę do bezpieczeństwa”.