Franciszek Belusiak na podium II rundy KMP 2022

W dniach 1-3.07.2022 roku odbyły się zawody – II runda Kartingowych Mistrzostw Polski na torze w Słomczynie. Na starcie zawodów pojawiło się 132 kierowców z naszego kraju i zagranicy, a pośród nich zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Franciszek Belusiak, który wystartował w kategorii Mini Max, Adam Sydor, który wystartował w kategorii Junior OK oraz Dominik Wójcik, który wystartował w kategorii Baby Rok.

W sesji kwalifikacyjnej Franciszek zajął 3 miejsce, Adam zajął 4 miejsce, a Dominik zajął 8 miejsce.

Z kolei w wyścigach Franciszek zajął kolejno 3,2,5,2 miejsce w kategorii Mini Max, Adam zajął kolejno 7,8,6,3 miejsce w kategorii Junior OK, a Dominik zajął kolejno 6,9,7,7 miejsce w kategorii Baby Rok.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej II rundy kategorii Mini Max Franciszek Belusiak zajął 3 miejsce, z kolei w kategorii Junior OK Adam Sydor zajął 6 miejsce, a w kategorii Baby Rok Dominik Wójcik zajął 7 miejsce. 

Natomiast w klasyfikacji generalnej KMP kategorii Mini Max Franciszek Belusiak zajmuje 2 miejsce, z kolei w kategorii Junior OK Adam Sydor zajmuje 9 miejsce, a w kategorii Baby Rok Dominik Wójcik zajmuje 6 miejsce.

Kolejne zawody w których wezmą udział nasi zawodnicy to III runda KMP w dniach 26-28 sierpnia na torze w Poznaniu.

Foto: Media4U