Gabriel Łukasiewicz na podium w Kartingowych Mistrzostwach Włoch

W dniach 16-18 kwietnia 2021 roku odbyła się pierwsza runda otwierająca Italian Karting Championship na torze Pista Azzurra w Jesolo/Włochy.

W zawodach wystartował zawodnik klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów Gabriel Łukasiewicz zajmując 3 miejsce w kategorii Senior. 

Zawody składały się z kwalifikacji, 2 wyścigów eliminacyjnych i finału głównego oraz 2-go wyścigu finałowego (w którym pierwsze 8 pól startowych było odwróconych). Dzięki świetnej jeździe w kwalifikacjach i w wyścigach kwalifikacyjnych, Gabriel Łukasiewicz został sklasyfikowany na 3 pozycji w kategorii senior. W pierwszym wyścigu swojej kategorii Gabriel ukończył na 4 miejscu, a w drugim wyścigu Gabriel dzięki wyeliminowaniu błędów znacznie poprawił swoje tempo i zameldował się na mecie zajmując 2 miejsce, co w klasyfikacji generalnej dało mu ostatecznie 3 miejsce.

Ogromne gratulacje, tym bardziej, że Gabriel wrócił do ścigania po 3 latach przerwy! Również wielkie podziękowania w imieniu zawodnika dla sponsora, za umożliwienie startu w zawodach.

Druga runda Italian Karting Championship 2021 już za 2 tygodnie – 7-9 maja na torze w Adrii.

foto: KRT Exprit Poland