Jak zacząć przygodę z sportem kartingowym?

Przyjdź z dzieckiem na pierwszą jazdę indywidualną na torze, w trakcie której sprawdzimy, jaki typ gokarta jest odpowiedni. Dzieci w wieku od 5 lat (min. 120 cm wzrostu) jeżdżą gokartem 4,5 KM, mogą korzystać z naszego toru tylko w określonych godzinach.

Jeśli dziecko ma 5 lat (min. 120 cm wzrostu)

Umów dziecko na indywidualną jazdę szkoleniową, w trakcie której ocenimy, czy podopieczny będzie potrafił sprawnie poruszać się po torze i wykonywać ćwiczenia, które będą wykonywane podczas zajęć w sekcji kartingowej. Dla niektórych dzieci w tak młodym wieku może być jeszcze za wcześnie, ale warto już spróbować!

Jeśli dziecko ma 6-8 lat

Przyjdź z dzieckiem na indywidualną jazdę szkoleniową, w trakcie której ocenimy jak sprawnie porusza się po torze i zapisz dziecko na zajęcia w sekcji kartingowej, gdzie zdobędzie podstawowe umiejętności jazdy gokartem. Następne kroki będą przedstawione przez trenera, w zależności od rozwoju dziecka i zaangażowania.

Jeśli dziecko ma 9-11 lat

Zapisz dziecko na zajęcia w sekcji kartingowej oraz umów na kilka lekcji indywidualnych, by móc od razu przystąpić do zajęć w grupie średnio-zaawansowanej. Warto również skonsultować się z trenerem o możliwości wyjazdu dziecka na treningi i zawody na torach zewnętrznych w profesjonalnym zespole kartingowym z gronem naszych zawodników.

Jeśli dziecko ma 12-15 lat

Przyjdź z dzieckiem na kilka jazd indywidualnych i zapisz na zajęcia w sekcji kartingowej oraz jak najszybciej podejmij decyzję o rozpoczęciu intensywnego programu przygotowania do startu w zawodach w profesjonalnym zespole z gronem naszych zawodników. Karting potraktować można również jako świetną pasję i hobby dla dziecka, a przy okazji sposób na naukę bezpiecznej i właściwej techniki jazdy. W przyszłości będzie mogło to zaprocentować znacznie lepszym posługiwaniem się samochodem i ogromnie ułatwi przy zdawaniu egzaminu na prawo jazdy.

Jeśli dziecko ma 16-18 lat

Przyjdź z dzieckiem na kilka jazd indywidualnych i zapisz na zajęcia szkoleniowe lub rozgrywki ligi kartingowej oraz jak najszybciej podejmij decyzję o rozpoczęciu intensywnego programu nauki bezpiecznej i właściwej techniki jazdy, to ostatni moment żeby w przyszłości mogło to zaprocentować znacznie lepszym posługiwaniem się samochodem i ogromnie ułatwi przy zdawaniu egzaminu na prawo jazdy. Dlatego zalecamy rozpoczynanie od jazdy na gokartach nauki jazdy przy szkoleniu kandydatów na kierowców samochodowych. Jazdę na gokartach powinni uprawiać nie tylko interesujący się kartingiem od strony sportowej, ale wszyscy kandydaci ubiegający się o prawo jazdy. Jazda kartem po torze to najlepszy sposób nabycia praktycznych umiejętności techniki jazdy i bezpiecznych nawyków w prowadzeniu pojazdów mechanicznych, dzięki czemu zyskujemy pewność siebie za kierownicą – co zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze.

Karting profesjonalny w Tarnowie

Kariera w kartingu to duże wyzwanie, ale też ogromna przygoda wypełniona po brzegi adrenaliną i rywalizacją. Na Torze Speed Race Tarnów ściśle realizujemy program edukacyjno-szkoleniowy w sekcji kartingowej, zapewniając świetne warunki szkoleniowe i szansę dynamicznego rozwijania swoich umiejętności. Dajemy możliwość szkolenia i treningu oraz testy kartingowe na profesjonalnym sprzęcie kartingowym na otwartych licencjonowanych torach oraz możliwość przygotowania do wyrobienia licencji kartingowej i start w zawodach rangi mistrzowskiej na torach otwartych.

Szczegółowe informacje dostępne:

Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych – Tor Speed Race Tarnów,

ul. Kochanowskiego 30 – były teren Zakładów Mechanicznych,

tel. 604 640 023 (w godzinach otwarcia toru).