Kacper Kajmowicz i Nikodem Piątek Mistrzami Ligi Kartingowej w Tarnowie

Poznaliśmy Mistrzów Ligi Kartingowej całego sezonu 2022/2023 w kategorii senior i junior.

Tarnów to jeden z mocniejszych ośrodków sportu kartingowego w Polsce. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat stał się prawdziwą kuźnią talentów, o czym świadczą liczne tytuły mistrzowskie i zwycięstwa w zawodach kartingowych zdobywane zarówno w rywalizacji krajowej, jak i na arenie międzynarodowej. 

Wychodząc naprzeciw społecznym i sportowym oczekiwaniom od ponad 15 lat organizowane są prestiżowe rozgrywki w najmocniejszej lidze kartingowej, w których właśnie podsumowano kolejny sezon zmagań. Bardzo zacięta rywalizacja miała miejsce do ostatniej rundy. 6 miesięcy rywalizacji i ponad 60 godzin spędzonych na torze. Zawodnicy walczyli nie tylko o prestiż i tytuły mistrzowskie w sumie 10 rundach, ale przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności i nabywali właściwą technikę jazdy. 

W dniu 25 maja 2023 roku odbyło się już tradycyjne zakończenie i podsumowanie tegorocznych zmagań w kartingowych rozgrywkach ligowych na arenie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów.  

Ta niezwykła rywalizacja zawsze dodaje energii na cały kolejny dzień. Była to również okazja do spotkania się, porozmawiania i miło wspólnie spędzenia czasu, jak i także odpoczynku od codziennych zajęć. Ponad to jazda gokartem to najlepszy sposób nabycia praktycznych umiejętności techniki jazdy oraz bezpiecznych nawyków i znacząco przekłada się później na umiejętności jazdy samochodem, dzięki czemu zyskujemy pewność siebie za kierownicą – co zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze. 

Sport kartingowy jest dziedziną sportów motorowych ogólnodostępną. Jest nie tylko bardzo popularny, ale przede wszystkim jest dyscypliną sportową niezwykle emocjonującą i bardzo widowiskową. Sport kartingowy ma wiele zalet, prócz fizycznego wysiłku, daje możliwość zdrowej rywalizacji. To sport dla wszystkich. 

W klasyfikacji generalnej Tarnowskiej Karting Ligi całego sezonu 2022/2023 w kategorii senior: Mistrzem zostaje Kacper Kajmowicz z dorobkiem 265 punktów, a na drugiej pozycji Wicemistrzem zostaje Bartosz Babicz z 253 punktami na swoim koncie, a na trzeciej pozycji II Wicemistrzem zostaje Michał Durak z 253 punktami. Natomiast w kategorii junior: Mistrzem zostaje Nikodem Piątek z dorobkiem 256 punktów, a na drugiej pozycji Wicemistrzem zostaje Edward Lipka z 222 punktami na swoim koncie, a na trzeciej pozycji II Wicemistrzem zostaje Marjana Fedorczuk z 215 punktami. Gratulujemy! 

Klasyfikacja Generalna Ligi Kartingowej w Tarnowie sezon 2022/2023 – Kategoria Junior:

1. Nikodem Piątek – MISTRZ

2. Edward Lipka – VICEMISTRZ

3. Marjana Fedorczuk – II VICEMISTRZ

4. Jakub Kwiatkowski, 5. Tobiasz Gurgul, 6. Weronika Rachwał, 7. Karol Król, 8. Bogdan Fedorczuk, 9. Szymon Kusior, 10. Iwo Nowicki, 11. Patrycja Bawor, 12. Kacper Potęga, 13. Zygmunt Gzyl, 14. Michał Golec, 15. Dominik Dymon, 16. Filip Fiedor

Klasyfikacja generalna Ligi kartingowej w Tarnowie sezon 2022/2023 – Kategoria Senior:

1. Kacper Kajmowicz – MISTRZ

2. Bartosz Babicz – VICEMISTRZ

3. Michał Durak – II WICEMISTRZ

4. Bartosz Turek, 5. Mariusz Cempa, 6. Adam Strzelec, 7. Maciej Piszczek, 8. Miłosz Chyclak, 9. Bartosz Wilk, 10. Bartłomiej Pająk, 11. Andrij Fedorczuk, 12. Krystian Rycharski, 13. Cezary Turek, 14. Anna Wodecka, 15. Krzysztof Piróg, 16. Kacper Kaja, 17. Michał Mróz, 18. Szymon Żak, 19. Filip Gutkowski, 20. Szymon Gawenda, 21. Piotr Szubart, 22. Bartosz Janas, 23. Maciej Kawa, 24. Mateusz Tyksiński, 25. Dawid Szubart, 26. Gabriel Borowy, 27. Dawid Janus, 28. Marcin Żak

Serdecznie gratulujemy emocjonującej rywalizacji i świetnej zabawy !!! 

Zapraszamy już na kolejne rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024, start po wakacjach.