Kobieta bezpieczna za kierownicą

Napady na kobiety, szczególnie ataki na tle seksualnym, mogą zrujnować resztę życia ofiary. Niestety, zdarzają się one również za kierownicą. Policjanci opracowali zestaw wskazówek, które mają na celu uchronienie kobiet przed atakiem napastnika.

  1. Nie przestawaj być czujna. Nawet w takim miejscu gdzie się nie spodziewasz możesz być ofiarą przestępstwa.
  2. Jeśli będziesz kierowała samochodem sama, wcześniej zaplanuj sobie trasę, abyś nie musiała stawać i pytać o drogę. Kup mapę okolicy, miejscowości do której jedziesz.
  3. Zamknij drzwi i okna samochodu.
  4. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość benzyny na podróż.
  5. Zawsze zabierz ze sobą telefon komórkowy z naładowana baterią, pamiętaj o numerach alarmowych.
  6. Nie zabieraj po drodze zatrzymujących Cię “autostopowiczów, nawet gdy wyglądają bardzo niewinnie. To może być pułapka.
  7. Nie zostawiaj na widocznym miejscu w samochodzie torebki i innych cennych przedmiotów. To doskonała okazja dla złodzieja.
  8. Gdy poczujesz się zagrożona lub znajdziesz się w niebezpieczeństwie, zaalarmuj innych kierowców lub przechodniów używając np. klaksonu lub świateł drogowych /długich/.
  9. Po zmierzchu parkuj samochód tylko w widocznych i dobrze oświetlonych miejscach. Zanim z niego wysiądziesz upewnij się, że nic Ci nie grozi. To samo uczyń przed wejściem do pojazdu.