Maciej Gładysz na Podium w Trofeum Margutti, jako trzeci Polak w historii !

W ostatni weekend we Włoszech na torze 7 Laghi Kart w Castelletto odbyły się prestiżowe zawody, 31 edycja Trofeo Andrea Margutti. To jedne z najstarszych i najbardziej prestiżowych zawodów międzynarodowych. Upamiętniają Andrea Marguttiego, niespełna 15-letniego zawodnika, który w 1989 roku zginął tragicznie podczas zawodów Trofeo delle Industrie na włoskim torze Parma.

Olbrzymi sukces w tych zawodach zanotował zawodnik TTSK K-TEAM Tarnów Maciej Gładysz, który zakończył zmagania na 3 miejscu. W całej historii tylko dwóch Polaków stanęło wcześniej na podium tej imprezy (jednym z nich był Robert Kubica, który w 1999 roku wyprzedził między innymi Nico Rosberga i Lewisa Hamiltona), z kolei 2019 roku drugi był David Liwiński.

W sesji kwalifikacyjnej Maciej wywalczył drugi czas okrążenia, zaledwie ze stratą +0,004 sekundy za zdobywcą pole position. W wyścigach kwalifikacyjnych zakończył zmagania kolejno na pozycjach P10 (+5 s. kary za zderzak oraz dwukrotnie P2. W prefinale udało się odzyskać trzy pozycje w porównaniu ze startem i na mecie był P5. Dobre tempo wyścigowe pozwoliło również podczas Finału Mini 60 wyprzedzić dwóch rywali i stanąć na podium w P3 – z najlepszym czasem okrążenia w finale 53.771. Na zakończenie dodajmy że, Maciej debiutował w tej imprezie.