Maciej Gładysz w finale WSK Euro Series

W ostatni weekend Maciej właśnie ukończył pierwszą rundę WSK Euro Series w Lonato, jednym z najbardziej kultowych włoskich torów wyścigowych w kartingu.
Weekend rozpoczął przy ładnej pogodzie w suchych warunkach, Maciej wywalczył czas niespełna dwie dziesiąte sekundy za zdobywcą pole position (w swojej grupie).

Tradycyjnie na starcie we Włoszech stawiła się czołówka kartingowców z całego Świata, a w Macieja klasie OK Junior wystartowało aż 75 zawodników.
Wszystkie pięć wyścigów kwalifikacyjnych w których Maciej w większości plasował się w ścisłej czołówce Top 7, rozegrano jeszcze w suchych warunkach na torze.

Niedziela to całkowite załamanie pogody. Maciek startując z środka stawki w wyścigu prefinałoywm, pojechał w tych deszczowych warunkach świetny wyścig i odzyskał wiele pozycji.
To samo uczynił w wyścigu finałowym, który ukończył wprawdzie na P15, po otrzymaniu 5 sekundowej kary za spadnięty zderzak w walce. Podczas finału Maciej wykazał się wielkim zaangażowaniem i niezmiernie szybką i skuteczną adaptacją w tych trudnych warunkach deszczowych. Był jednym z najszybszych kierowców, uzyskując czasy pierwszej piątki zawodników.

Przypomnijmy tylko, że Maciej w sezonie 2021 debiutuje w nowej kategorii OKJ.

Maciej wróci na tor w weekend (22-25.04.2021) na ostatnią rundę WSK Super Master Series, ponownie na tor we włoskim Lonato.

Foto: Manuela Nicoletti /facebook Maciej Gładysz