Maciej Gładysz wystąpi w CIK-FIA Karting Academy Trophy

W roku 2021 organizowane będą już po raz 10 mistrzostwa CIK-FIA Karting Academy Trophy. Zapowiadają się jeszcze ciekawiej niż w latach poprzednich. Ta jedyna w swoim rodzaju seria kartingowa patronowana przez CIK-FIA przewiduje występ aż 51 zawodników z ponad 50 krajów. Seria skierowana jest do zawodników w wieku od 12 do 14 lat, którzy reprezentując swój kraj walczą na identycznych gokartach. Sprzęt przydzielany jest każdorazowo w drodze losowania. Każdy gokart jest wyposażony w identyczne podwozie Exprit, silnik Vortex klasy OK Junior i opony Bridgestone.

Od 2010 roku kilku kierowców, którzy wzięli udział w CIK-FIA Karting Academy Trophy, awansowało na szczyt kierowców sportów motorowych i Formuły 1 Charles Leclerc, George Russell i Esteban Ocon to byli akademicy. Mówiąc bardziej ogólnie, wszyscy uczestnicy mogą wzbogacić swoje doświadczenie i pozytywnie wpłynąć na swoją karierę, rywalizując o Trofeum Akademii, która stała się doskonałą szkołą dla młodych talentów, bez konieczności kosztownych inwestycji.

Polskę w sezonie 2021 reprezentować będzie zawodnik klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Maciej Gładysz. Jest to już drugi zawodnik naszego klubu, bo w roku 2018 nasz kraj bardzo udanie reprezentował Marcel Kuc, a w obecnym sezonie zadebiutuje już w wyścigach F4.  

Kalendarz Akademii na sezon 2021 przewiduje trzy imprezy, które odbędą się jednocześnie z Kartingowymi Mistrzostwami kategorii KZ/KZ2 w terminach:

– 17-20 czerwca – WACKERSDORF/NIEMCY

– 12-15 sierpnia – ADRIA/WŁOCHY

– 2-5 września – KRISTIANSTAD/SZWECJA

Zwycięzca cyklu będzie miał zapewniony darmowy udział w Mistrzostwach Świata kategorii OK Junior w 2022 roku. Ponadto „TOP 5” będzie mogło wystartować w kolejnym sezonie w dowolnie przez siebie wybranych Mistrzostwach z kalendarza CIK-FIA bez opłat wpisowych, co równoważne jest kwocie około 2000 euro.

Kibicujemy naszemu reprezentantowi oraz trzymamy mocno kciuki za sukcesy i udane występy!   

Foto: Manuela Nicoletti /facebook Maciej Gładysz