Maciej Gładysz zostaje Mistrzem prestiżowej serii WSK Open Cup!

W dniach 24-29.11.2020 roku we włoskiej Adrii odbyły się prestiżowe dwurundowe zawody serii WSK Open Cup. To jedne z najbardziej prestiżowych zawodów międzynarodowych. 

Olbrzymi sukces w tych zawodach zanotował zawodnik TTSK K-TEAM Tarnów Maciej Gładysz, który zakończył zmagania na 1 miejscu w klasyfikacji generalnej. Na tak spektakularny wynik czekaliśmy od kilku sezonów, bowiem od czasów startów w WSK polskiego mistrza świata Karola Basza, żadnemu z polskich zawodników nie udało się zwyciężyć w tym cyklu prestiżowej serii WSK.

W pierwszej sesji kwalifikacyjnej (Runda 1) Maciej wywalczył trzeci czas w klasyfikacji generalnej, pole position dla grupy C (54.501). W drugiej sesji kwalifikacyjnej (Runda 2) zdobył pole position w klasyfikacji generalnej z najlepszym czasem 54.302 w swojej kategorii Mini 60!

W pierwszych dwóch wyścigach kwalifikacyjnych Maciej zakończył zmagania kolejno na pozycjach P3 i P4, z kolei w kolejnych na pozycjach P7 i P2. To dało start w prefinale 1 z trzeciej pozycji. Natomiast w kolejnych wyścigach kwalifikacyjnych mijał metę na P1, P2, P2, P4.W pre-finale 1 wygrywa wyścig po trudnym starcie, ale zwycięskim manewrze na ostatnim okrążeniu. Drugi pre-finał ukończył na P2 po zaciętej walce.W pierwszym wyścigu finałowym walka była naprawdę zacięta, szczególnie na ostatnich okrążeniach, ale Maciej wygrywa z najszybszym czasem okrążenia.W drugim wyścigu nie było również łatwo, ale piąte miejsce wystarczyło, aby zapewnić sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. 

To kolejny wielki sukces młodego tarnowskiego zawodnika kartingowego na międzynarodowej arenie. Gratulacje!

fot. Sportinphoto Kart Photo Agency