Michał Durak i Marjanna Fedorczuk Mistrzami Ligi Kartingowej w Tarnowie

Poznaliśmy Mistrzów Ligi Kartingowej całego sezonu 2023/2024 w kategorii senior i junior.

Tarnów to jeden z mocniejszych ośrodków sportu kartingowego w Polsce. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat stał się prawdziwą kuźnią talentów, o czym świadczą liczne tytuły mistrzowskie i zwycięstwa w zawodach kartingowych zdobywane zarówno w rywalizacji krajowej, jak i na arenie międzynarodowej. 

Wychodząc naprzeciw społecznym i sportowym oczekiwaniom od ponad 16 lat organizowane są prestiżowe rozgrywki w najmocniejszej lidze kartingowej, w których właśnie podsumowano kolejny sezon zmagań. Bardzo zacięta rywalizacja miała miejsce do ostatniej rundy. 6 miesięcy rywalizacji i ponad 60 godzin spędzonych na torze. Zawodnicy walczyli nie tylko o prestiż i tytuły mistrzowskie w sumie 10 rundach, ale przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności i nabywali właściwą technikę jazdy. 

W dniu 21 maja 2024 roku odbyło się już tradycyjne zakończenie i podsumowanie tegorocznych zmagań w kartingowych rozgrywkach ligowych na arenie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów.  

Ta niezwykła rywalizacja zawsze dodaje energii na cały kolejny dzień. Była to również okazja do spotkania się, porozmawiania i miło wspólnie spędzenia czasu, jak i także odpoczynku od codziennych zajęć. Ponad to jazda gokartem to najlepszy sposób nabycia praktycznych umiejętności techniki jazdy oraz bezpiecznych nawyków i znacząco przekłada się później na umiejętności jazdy samochodem, dzięki czemu zyskujemy pewność siebie za kierownicą – co zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze. 

Sport kartingowy jest dziedziną sportów motorowych ogólnodostępną. Jest nie tylko bardzo popularny, ale przede wszystkim jest dyscypliną sportową niezwykle emocjonującą i bardzo widowiskową. Sport kartingowy ma wiele zalet, prócz fizycznego wysiłku, daje możliwość zdrowej rywalizacji. To sport dla wszystkich. 

W klasyfikacji generalnej Tarnowskiej Karting Ligi całego sezonu 2023/2024 w kategorii senior: Mistrzem zostaje Michał Durak z dorobkiem 247 punktów, a na drugiej pozycji Wicemistrzem zostaje Kacper Kajmowicz z 246 punktami na swoim koncie, a na trzeciej pozycji II Wicemistrzem zostaje Bartosz Babicz z 245 punktami. Natomiast w kategorii junior: Mistrzem zostaje Marjanna Fedorczuk z dorobkiem 252 punktów, a na drugiej pozycji Wicemistrzem zostaje Patrycja Bawor z 244 punktami na swoim koncie, a na trzeciej pozycji II Wicemistrzem zostaje Jakub Kwiatkowski z 203 punktami. Gratulujemy! 

Klasyfikacja Generalna Ligi Kartingowej w Tarnowie sezon 2023/2024 – Kategoria Junior:

1. Marjanna Fedorczuk – MISTRZ
2. Patrycja Bawor – VICEMISTRZ
3. Jakub Kwiatkowski – II VICEMISTRZ
4. Weronika Rachwał 5. Filip Fiedor 6. Alan Leśniowski 7. Juliusz Bąk 8. Bogdan Fedorczuk  9. Zygmunt Gzyl 10. Tobiasz Gurgul 11. Edward Lipka 12. Jakub Skoblowski 13. Iwo Nowicki  14. Szymon Hańkało-Jaskulski 15. Eryk Rygiel 16. Karol Nalepa 

Klasyfikacja generalna Ligi kartingowej w Tarnowie sezon 2023/2024 – Kategoria Senior:

1. Michał Durak – MISTRZ
2. Kacper Kajmowicz – VICEMISTRZ
3. Bartosz Babicz – II VICEMISTRZ
4. Maksymilian Kender 5. Miłosz Chyclak 6. Michał Golec 7. Mariusz Cempa  8. Adam Strzelec 9. Mateusz Matys 10. Grzegorz Kapała 11. Mikołaj Rymut 12. Wiktor Wota 
13. Tomasz Górski 14. Kacper Szczurek 15. Jakub Kozioł 16. Jacek Leśniowski 17. Piotr Mojek 
18. Bartosz Wilk 19. Krystian Rycharski 20. Piotr Wsuł 21. Mikołaj Adamczuk 22. Bartosz Turek 
23. Mateusz Muryjas 24. Pola Dolatowska 25. Miłosz Łachwa 26. Wojciech Kołpa 27. Dawid Rzymek 
28. Andrij Fedorczuk 29. Krzysztof Lis 30. Sebastian Rymut 31. Patryk Warzecha 32. Mateusz Głuszak
33. Dominik Czamara 34. Piotr Bodziany 35. Maciej Kawa 

Serdecznie gratulujemy emocjonującej rywalizacji i świetnej zabawy !!! 

Więcej informacji o rozgrywkach ligowych można uzyskać na stronie: www.gokarty-tarnow.pl

Zapraszamy już na kolejne rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2024/2025, start po wakacjach.