Nasi zawodnicy na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA

Mocna reprezentacja biało-czerwonych wystąpi na II Igrzyskach Sportów Motorowych, które odbędą się w Marsylii – Francja.

W tym gronie są również zawodnicy naszego klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Krzysztof Gardziel, Kacper Szczurek, Karol Król reprezentować będą Polskę w kategoriach kartingowych.

Walka toczyć się będzie w 18 dyscyplinach. Polska wysyła mocną reprezentację 19 kierowców, którzy będą ścigać się o medale w 11 konkurencjach, od kartingu po drifting. Kapitanem kadry został Jakub Przygoński.

– W świecie motosportu brakowało imprezy, która skupiałaby i jednoczyła zawodników pod wspólną flagą – flagą narodową. Myślę, że to wspaniały pomysł, który daje nadzieje na piękną rywalizację. Mamy kierowców w jedenastu z osiemnastu dyscyplin, więc będziemy szeroko reprezentowani. Są z nami najlepsi zawodnicy w swoich konkurencjach. Na pewno będą walczyć z całych sił i do samego końca – powiedział prezes Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora.

Jedenaście konkurencji, o których wspomina prezes PZM, to: karting endurance, karting slalom, karting sprint jr., karting sprint sr., simracing, auto slalom, crosscar sr., drifting, rally 2, LMP3 oraz historyczne rajdy na regularność. Kapitanem reprezentacji został wybrany Jakub Przygoński, który powalczy o medal w driftingu.

Obok Jakuba Przygońskiego, który jako driftingowy mistrz Polski będzie z pewnością jednym z faworytów w stawce, sporych szans możemy upatrywać również w starcie załogi rajdowej w składzie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Olbrzymi potencjał mamy wśród kartingowej młodzieży, która święci już sukcesy na scenie europejskiej. Jakie są szanse medalowe Polaków?

– Trudno powiedzieć czego możemy się spodziewać. Dwa lata temu, podczas pierwszych igrzysk zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony. Zobaczymy, czy uda nam się powtórzyć tamten sukces, ale myślę, że sam udział w imprezie tej rangi jest sukcesem. Mam nadzieję, że będzie to wisienka na torcie całego sezonu dla każdego z zawodników. Czuć dobrą energię i bardzo podoba mi się postawa Kuby, który już motywuje i mobilizuje swoich kolegów oraz koleżanki – podkreślił Michał Sikora.

Przypomnijmy również, że nasz zawodnik Krzysztof Gardziel indywidualnie był najlepszym zawodnikiem w Pucharze Kartingowego Slalomu na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w roku 2019.

Polskę w II Igrzyskach Sportów Motorowych FIA będą reprezentować:

Karting endurance:
1. Krzysztof Gardziel
2. Kornelia Olkucka
3. Kacper Szczurek
4. Adam Szydłowski

Karting slalom:
1. Karol Król
2. Emilia Rotko

Karting sprint junior:
1. Filip Niewiadomski

Karting sprint senior:
1. Adrian Łabuda

Simracing:
1. Marcin Świderek

Auto slalom:
1. Sara Kałuzińska
2. Daniel Dymurski

Crosscar senior:
1. Mateusz Koselski

Drifting:
1. Jakub Przygoński

Rally 2:
1. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk

LMP3:
1. Maciej Marcinkiewicz
2. TBC

Historyczne rajdy na regularność:
1. Maciej i Izabella Trzebiatowscy

Czekając na dawkę dużych emocji. Trzymamy kciuki za naszych wszystkich reprezentantów i życzymy udanego występu.