Rodzicu spełnij wyścigowe marzenia swojego dziecka

Zapraszamy na wyjątkową propozycję zajęć dodatkowych, poza lekcyjnych dla dzieci i młodzieży. Już ruszył kolejny sezon zajęć edukacyjno-szkoleniowych w sekcji kartingowej dla dzieci od 5 roku życia i młodzieży szkolnej.

Sekcja Kartingowa TTSK K-TEAM – Akademia Młodego Kierowcy to pomysł na pasjonującą naukę i doskonalenie właściwej techniki jazdy, połączoną z świetną zabawą i adrenaliną. To idealna propozycja na rozwijanie swoich pasji i marzeń. Uczestnicy mogą poczuć się jak prawdziwi kierowcy wyścigowi, a umiejętności które nabędą, przydadzą im się później również w dorosłym życiu podczas jazdy samochodem na co dzień.
Dobrze wiemy jak dzieci szybko się nudzą i coraz częściej szukają nowych wyzwań. Patrząc z boku, o ile na początku jazda gokartem wydaje się dość łatwa, daje praktycznie nieskończone możliwości ciągłego rozwoju. Za każdym okrążeniem toru, jesteśmy w stanie poprawić coś nowego, tym bardziej dostając cenne wskazówki od doświadczonego trenera.

Główną zaletą takich zajęć jest to, że dzieci cały czas muszą ćwiczyć swoją koncentrację oraz wzmacniać siłę i wytrzymałość. Uczą się również odpowiedzialności, co przyspiesza ich rozwój. Sami kierują pojazdem kartingowym, co pozwala poczuć prawdziwe emocje i rozwinąć wiele niezbędnych cech charakteru, potrzebnych później w dorosłym życiu. Zajęcia odbywają się w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów: całorocznym, halowym asfaltowym torze.

Młodym ludziom zostały stworzone jak najlepsze warunki do rozwoju i podnoszenia poziomu sportowego, by mogli świetnie się bawić i osiągać jeszcze lepsze wyniki sportowe – nie tylko na arenie regionalnej, ale także ogólnopolskiej, czy później międzynarodowej.

Program szkolenia w sekcji kartingowej został opracowany z myślą o jak najdokładniejszym i najbardziej kompleksowym przygotowaniu młodych osób do wejścia w świat profesjonalnych wyścigów. Zajęcia prowadzone są przez licencjonowanych trenerów oraz zawodników kartingowych i wyścigowych.Tarnowska sekcja kartingowa wyszkoliła już kilkuset młodych adeptów kierownicy, a część z nich, z powodzeniem już ścigała się lub dalej ściga się na arenie ogólnopolskiej w Kartingowych Mistrzostwach Polski, a nawet w zawodach międzynarodowych. Mają nawet szansę na prawdziwą karierę kierowcy wyścigowego, która w przyszłości pozwoli im żyć z ich własnej pasji. Inni zaś, nawet jeśli już nie jeżdżą tak intensywnie, mają na stałe rozwinięte umiejętności prowadzenia pojazdów mechanicznych i w przyszłości będą po prostu bardziej świadomymi i przede wszystkim bezpiecznymi zwykłymi użytkownikami dróg.

Można cały czas jeszcze dołączyć na zajęcia w grupach. Treningi sekcji kartingowej w każdym roku szkolnym odbywają się od września do czerwca. W programie zajęć jest cześć praktyczna i teoretyczna (treningi na torze 8 h miesięcznie, przygotowanie do egzaminu na licencję kartingową, przygotowanie mentalne do startów w zawodach, testy kartingowe na profesjonalnym sprzęcie kartingowym na otwartych torach) oraz warsztaty i współzawodnictwo.

Sport kartingowy jest najlepszą szkołą nauki właściwej techniki jazdy, a jednocześnie doskonałą formą wychowania młodego pokolenia przyszłych kierowców. Wypracowany przez nas wysoki poziom szkolenia i doskonalenia techniki jazdy stał się najważniejszym elementem poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach.

Jeśli Twoje dziecko kocha sporty motorowe i towarzyszące im emocje, a zapach benzyny i ryk silników przyprawia w gęsią skórkę trafiłeś / trafiłaś idealnie! Świat sportu kartingowego nie będzie miał dla Ciebie i Twojego dziecka żadnych tajemnic dzięki nam!

Zapraszamy, przyjdź i rozpocznij największą przygodę życia „Przez zabawę do bezpieczeństwa”.

Szczegółowe informacje dostępne:

Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych – Tor Speed Race Tarnów,

ul. Kochanowskiego 30 – były teren Zakładów Mechanicznych,

tel. 604 640 023 (w godzinach otwarcia toru).