Tarnowscy młodzi kierowcy odebrali nagrody na gali Sportu Kartingowego za sezon 2021

Młodzi mistrzowie kierownicy nie zwalniają tempa. Kolejny rok startów i kolejne bardzo duże sukcesy na arenie ogólnopolskiej i światowej.  Tegoroczna Gala Sportu Kartingowego Polskiego Związku Motorowego odbyła się w niedzielę, 9 stycznia 2022 roku w warszawskim Centrum Olimpijskim, podczas której podsumowany został cały sezon 2021 oraz uhonorowani zostali najlepsi zawodnicy i kluby rywalizujące w Kartingowych Mistrzostwach Polski, Kartingowych Mistrzostwach Polski Młodzików – Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży oraz w Polskich Pucharach Rok Cup Poland i Rotax Max Challenge Poland. Wręczono również nagrody specjalne za wybitne osiągnięcia za granicą.

Rok 2021 był dla naszych młodych zawodników niezwykle udany, a na gali odebrali zasłużone nagrody i tytuły mistrzowskie w klasyfikacjach indywidualnych oraz klubowych. M.in. indywidualnie Maciej Gładysz odebrał nagrodę za zwycięstwo w FIA Academy Trophy oraz Tytuł Kierowcy Roku, z kolei Franciszek Belusiak odebrał tytuł i nagrodę za II Wicemistrzostwo Polski, a nasz nowy zawodnik Adam Sydor odebrał tytuł i nagrodę za Wicemistrzostwo Polski.

Nasi zawodnicy odebrali również nominacje do Kartingowej Kadry Narodowej na rok 2022.

Podczas gali wręczono również odznaczenia Polskiego Związku Motorowego. Srebrną odznakę honorową PZM otrzymał kol. Rafał Kiwior za aktywną promocję sportów motorowych w tym sportu kartingowego oraz wieloletnią pracę szkoleniową wśród dzieci i młodzieży. 

Miniony rok 2021 po raz kolejny pokazał, że nasi zawodnicy wciąż należą do grona ścisłej czołówki kierowców kartingowych w Polsce i na Świecie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom za osiągnięte wyniki w roku 2021 i mocno trzymamy kciuki za ich kolejne sukcesy w roku 2022!