Tarnowscy młodzi kierowcy odebrali nagrody na gali Sportu Kartingowego za sezon 2022

Młodzi mistrzowie kierownicy nie zwalniają tempa. Kolejny rok startów i kolejne bardzo duże sukcesy na arenie ogólnopolskiej i światowej. Tegoroczna Gala Sportu Kartingowego Polskiego Związku Motorowego odbyła się w niedzielę, 18 grudnia 2022 roku w warszawskim Centrum Olimpijskim, podczas której podsumowany został cały sezon 2022 oraz uhonorowani zostali najlepsi zawodnicy i kluby rywalizujące w Kartingowych Mistrzostwach Polski, Kartingowych Mistrzostwach Polski Młodzików – Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży oraz w Polskich Pucharach Rok Cup Poland i Rotax Max Challenge Poland. Wręczono również nagrody specjalne za wybitne osiągnięcia za granicą.

Rok 2022 był dla naszych młodych zawodników niezwykle udany, a na gali odebrali zasłużone nagrody i tytuły mistrzowskie w klasyfikacjach indywidualnych oraz klubowych. M.in. indywidualnie Maciej Gładysz odebrał nagrodę za 4 miejsce na Kartingowych Mistrzostwach Świata, z kolei Franciszek Belusiak odebrał tytuł i nagrodę za Wicemistrzostwo Polski i II Wicemistrza Rotax Max Challenge Poland, a Karol Król za brązowy medal na Igrzyskach Sportów Motorowych. Nasi zawodnicy drużynowo zajęli III miejsce Rotax Max Challenge Poland w kategorii Micro Max Piotr Borowiec i Konrad Król oraz w kategorii Junior Max Rafael Gwizdak, Karol Król, Nikodem Piątek. Z kolei Franciszek Belusiak i Adam Sydor zostali uhonorowani za reprezentowanie naszego kraju na Rotax Grand Finals 2022, czyli tzw. Mistrzostwa Świata serii Rotax.

Nasi zawodnicy odebrali również nominacje do Kartingowej Kadry Narodowej na rok 2023.

Miniony rok 2022 po raz kolejny pokazał, że nasi zawodnicy wciąż należą do grona ścisłej czołówki kierowców kartingowych w Polsce i na Świecie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom za osiągnięte wyniki w roku 2022 i mocno trzymamy kciuki za ich kolejne sukcesy w roku 2023!