Tarnowscy młodzi zawodnicy na I rundzie KMP 2023

W dniach 20-22.04.2022 roku odbyły się zawody – I runda Kartingowych Mistrzostw Polski na torze w Bydgoszczy. Na starcie zawodów pojawiło się 98 kierowców z naszego kraju i zagranicy, a pośród nich zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Franciszek Belusiak i Konrad Król, którzy wystartowali w kategorii Mini Max, Adam Sydor i Piotr Małuszyński, którzy wystartowali w kategorii Junior OK oraz Dominik Wójcik, który wystartował w kategorii Baby Rok i Karol Król, który wystartował w kategorii Senior Max.

W sesji kwalifikacyjnej Franciszek zajął 6 miejsce, Konrad zajął 10 miejsce, Adam zajął 8 miejsce, Piotr zajął 19 miejsce, a Dominik zajął 5 miejsce oraz Karol zajął 9 miejsce. 

Z kolei w wyścigach Franciszek zajął kolejno 3,4,5,4 miejsce, Konrad zajął kolejno 10,8,9,13 miejsce w kategorii Mini Max, Adam zajął kolejno 4,3,2,2 miejsce, Piotr zajął kolejno 16,16,19,16 miejsce w kategorii Junior OK, a Dominik zajął kolejno 5,5,4,4 miejsce w kategorii Baby Rok oraz Karol zajął kolejno 7,NU,7,WK miejsce w kategorii Senior Max.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej kategorii Mini Max Franciszek Belusiak zajął 5 miejsce i Konrad Król zajął 11 miejsce, z kolei w kategorii Junior OK Adam Sydor zajął 3 miejsce i Piotr zajął 20 miejsce, a w kategorii Baby Rok Dominik Wójcik zajął 4 miejsce oraz w kategorii Senior Max Karol Król zajął 10 miejsce.

Natomiast w klasyfikacji drużynowej Franciszek z Konradem zajęli 3 miejsce w kategorii Mini Max, z kolei Adam i Piotr zajęli 3 miejsce w kategorii Junior OK.    

Kolejne zawody w których wezmą udział nasi zawodnicy to II runda KMP w dniach 21-23 lipca na torze w Słomczynie.