Tarnowscy zawodnicy kartingowi na kolejnych zawodach

Za nami kolejna runda Rotax Max Challenge Poland 2021, którą rozegrano na torze w Toruniu. W zawodach wystartowali zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów Franciszek Belusiak w kategorii MINI Max, Rafael Gwizdak i Karol Król w kategorii Junior Max oraz Konrad Król w kategorii Micro Max Pokazy. 

Franciszek Belusiak podczas tej bardzo deszczowej rundy zajął w kwalifikacjach dziesiątą pozycję, z kolei w wyścigach finałowych przyjeżdżał kolejno na P7, P9, P3, P3, co pozwala mu w całych zawodach swojej kategorii zająć 5 miejsce. W klasyfikacji generalnej po sześciu rundach Franek zajmuje czwarte miejsce.

Z kolei Rafael Gwizdak w kwalifikacjach zajął czternastą pozycję, natomiast w wyścigach finałowych przyjeżdża kolejno na P13, P11, P8, P5, co ostatecznie pozwala mu zająć dziesiątą pozycje.  

Natomiast Karol Król w kwalifikacjach zajął trzynastą pozycję, z kolei w wyścigach finałowych przyjeżdżał kolejno na P18, P18, P17, P18.

Z kolei najmłodszy debiutant Konrad Król zbierał bardzo cenne doświadczenie w kategorii Micro Max.

Do zakończenia sezonu serii Rotax Max Challenge Poland pozostała jeszcze ostatnia runda: w Poznaniu 22-24 października. Trzymamy kciuki!

Foto: Media4U