Trwają już zapisy❗️ Kto zdobędzie tytuły mistrzowskie❓ Nowy sezon 2023/2024 na start❗🏆👍

Wracają kartingowe rozgrywki ligowe! Nowy sezon 2023/2024 na start!

Po raz kolejny w Tarnowie ruszamy z fascynującymi wyścigami na czterech kółkach, gdzie emocje sięgają zenitu. Przerwa letnia nie trwała zbyt długo, ale jak słyszeliśmy miłośnicy kartingu zdążyli stęsknić się za adrenaliną i są już spragnieni prawdziwego ścigania się na wysokim poziomie sportowym w hali. Więc startujemy, zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja w nowym sezonie ligowym.

Ta niezwykła rywalizacja zawsze dodaje energii uczestnikom na cały kolejny dzień. To również doskonała okazja do spotkania się, porozmawiania i miło wspólnie spędzenia czasu, jak i także odpoczynku od codziennych zajęć. Ponad to jazda gokartem przekłada się na umiejętności jazdy samochodem, dzięki czemu zyskujemy pewność siebie za kierownicą – co zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze. 

Rozgrywki ligowe tradycyjnie odbywają się w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów. Każda runda zawodów zapowiada się bardzo emocjonująco, a cały sezon będzie trzymać w napięciu do samego końca wszystkich kibiców. W latach poprzednich nie było mowy o żadnym odpuszczaniu do końca przez nikogo. Zawodnicy stoczyli zażartą walkę o swoje pozycje.  Ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa sportowa, która miała na celu popularyzację sportów motorowych wśród mieszkańców regionu małopolski. Była to również ciekawa forma spędzenia wolnego czasu w ramach akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, Panie i Panów, pasjonatów i fanów sportu kartingowego do wspólnej rywalizacji w kolejnym sezonie ligi kartingowej w Tarnowie.

Zapisz się w biurze toru i rywalizuj z najlepszymi zawodnikami z całego regionu – w kategoriach junior i senior❗️

Zapisy już trwają w biurze toru Speed Race Tarnów, a więcej informacji o rozgrywkach ligowych można uzyskać na stronie www.gokarty-tarnow.pl


OGÓLNE ZASADY LIGI:

Liga została podzielona na 10 rund. W każdej rundzie zawodnicy zdobywają punkty, które wliczane są do klasyfikacji generalnej ligi, ale do ostatecznej klasyfikacji generalnej wliczane są wyniki z 9 rund, w których zawodnik uzyskał najwięcej punktów. Odrzuca się jeden najsłabszy wynik lub nieobecność. Rundy odbywają się co dwa tygodnie na torze Speed Race Tarnów. Rywalizacja odbywa się w kierunku normalnym i odwróconym.

W lidze możecie wystartować w każdym momencie, nawet jeżeli nie było Was na poprzednich Rundach.

Podczas rund zostaje udostępniony przez organizatora sprzęt – gokarty, kaski, itp.

Warunkiem startów w lidze juniorów jest ukończenie 11 roku życia. Obowiązuje doważanie do 60 kg. Warunkiem startów w lidze seniorów jest ukończenie 16 roku życia. Obowiązuje doważanie do 90 kg. Zapewniamy 30 kg doważania dla każdego zawodnika, a zawodnik może posiadać własne obciążniki i wkładki.

Nad bezpieczeństwem imprezy będzie czuwać załoga toru Speed Race Tarnów, w tym profesjonalni, licencjonowani trenerzy i instruktorzy oraz sędziowie i zawodnicy kartingowi.

Runda odbywa się na zasadach:

1. Kwalifikacje – pierwsza seria czasówek, czyli przejazdy z mierzonym czasem – do 30 min.

2. Układanie pierwszego finału wg zdobytych czasów.

3. Wyścigi: pierwsza seria finałowa – ok. 20 – 40 minut.

4. Druga seria czasówek.

5. Wyścigi: druga seria finałowa – ok. 20 – 40 minut.

Dodatkowo będzie można powalczyć o punkty do klasyfikacji generalnej SODI WORLD SERIES (SWS) – czyli niezwykle prestiżowej i największej ligi kartingowej na świecie.

Chcąc startować w SWS należy najpierw założyć w bardzo łatwy sposób i zupełnie darmowo konto kierowcy na stronie:
http://www.sodiwseries.com/en/become-sws-driver.html

Serdecznie zapraszamy i życzymy kolejnej udanej rywalizacji❗️