Uprawiasz sport kartingowy? Jesteś lepszym kierowcą!

Po czym poznać dobrego kierowcę? Często trenuje na torze jazdę gokartem!

Uprawiasz sport kartingowy? Jesteś lepszym kierowcą!

Spędzanie czasu na torze i jazda gokartami przynosi pozytywne efekty przyszłym i obecnym kierowcom. Ostatnie badania potwierdzają, że ćwiczenie i trening na torze na tych małych pojazdach mechanicznych jakim są gokarty, tak naprawdę przynosi sporo pozytywnych efektów.

Jak donoszą badania częste trzymanie w rękach kierownicy i jazda po torze kartem przekłada się na lepsze kierowanie samochodem. W ich badaniu wzięli udział fani sportu kartingowego, którzy spędzają ze swoimi ulubionymi pojazdami mechanicznymi przynajmniej 5 godzin tygodniowo oraz ci stroniący od jazdy po torze nawet w formie rozrywki.

Obie grupy wzięły udział w ćwiczeniu na symulatorze, które polegało na kierowaniu pojazdem poruszającym się po wyboistej drodze. Celem badanych było kierowanie nim w taki sposób, aby utrzymywać się w wyznaczonym przez poziome znaki torze jazdy. Dodatkowym utrudnieniem był silny wiatr wypychający samochód poza jezdnię.

Jak się okazało dla kierowców kartingowych zadanie to było o wiele łatwiejsze. Znacznie rzadziej opuszczali oni tor jazdy niż ich niejeżdżący na co dzień „rywale” – to bezpośrednia zasługa częstego treningu jazdy po torze gokartami.

– Jazda kartami wymaga szybkich i dokładnych reakcji na to, co dzieje się na torze.

To, czego ludzki mózg nauczy się podczas sesji treningowej właściwej techniki jazdy używa on także na prawdziwej drodze. Warto o tym pamiętać i podszkolić w ten jakże przyjemny sposób swoje umiejętności, które zaprocentują w jeździe na co dzień.