Zawody kartingowe dla dzieci i młodzieży z cyklu: XVIII Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, dziewczynki i chłopców na zawody kartingowe dla dzieci i młodzieży z cyklu: XVIII Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa 2020

MIEJSCE: Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych – TOR SPEED RACE TARNÓW
ul. Kochanowskiego 30 – były teren Zakładów Mechanicznych

KIEDY: niedziela, 6 grudnia 2020 r.
godz. 9.00 – kategoria mini – (zawodnicy do 11 lat – rocznik 2009, bez doważania),
godz. 12.00 – kategoria młodzik – (zawodnicy – rocznik 2010-2005, min 60 kg – max 30 kg doważenia),
godz. 12.00 – kategoria junior – (zawodnicy – rocznik 2006-2001, min 70 kg – max 30 kg doważenia).

Kwalifikacje i zgłoszenia zawodników: do soboty 5 grudnia br. godz. 17.00 lub wcześniej jeżeli zostanie wyczerpana ilość dostępnych miejsc w zawodach.

Organizator zapewnia do zawodów odpowiedni sprzęt – gokarty, kaski, kołnierze, itp. Zapewnia również 30 kg doważania dla każdego zawodnika, ale zawodnik może posiadać własne obciążniki, wkładki, osprzęt osobisty do jazdy.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, iż w związku z wytycznymi Ministerstwa Sportu oraz obostrzeniami sanitarnymi zgodnymi z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia, a co najważniejsze dla Waszego i naszego zdrowia na terenie hali, obiektu toru Speed Race Tarnów cały czas obowiązują zasady bezpieczeństwa i obostrzenia sanitarne dotyczące COVID-19. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do obowiązujących zaleceń. Impreza sportowa odbędzie się bez udziału publiczności.

Liczba miejsc w kategoriach dla uczestników zawodów jest ograniczona – o przyjęciu zgłoszenia zawodnika decyduje kolejność zapisów i kwalifikacje! Zawodnicy mogą startować tylko w jednej kategorii! Organizator zastrzega sobie prawo nie przyjęcia zgłoszenia zawodnika z uwagi na ograniczenia sanitarne.

W godzinach otwarcia toru zapraszamy na treningi. Sesja kwalifikacyjna ma na celu ustalenie pozycji startowej w zawodach głównych na podstawie uzyskanego przez zawodnika czasu z pomiarowego przejazdu wykonanego na torze. W zawodach głównych rozstawieni będą zawodnicy, którzy brali udział w kwalifikacjach i zostali zgłoszeni w terminie. Do klasyfikacji końcowej głównych zawodów wlicza się sumę najlepszych czasów. Za każdym razem zawodnik przed wykonaniem próby czasowej będzie dokonywał losowania gokarta spośród sprzętu udostępnionego przez Organizatora. Zawodnik podczas próby czasowej nie może jechać dwukrotnie tym samym gokartem. Wyniki publikowane będą w formie zestawienia czasów, od najlepszych do najgorszych. Podczas rywalizacji wykorzystany będzie elektroniczny system pomiaru czasu.
Każdy zawodnik jest zobowiązany do przestrzegania wszelkich przepisów, poleceń oraz komunikatów Organizatora. Każdy zawodnik jest zobowiązany do przestrzegania ogólnie przyjętych sportowych zasad rywalizacji FAIR-PLAY.

Organizator zastrzega sobie prawo uzupełniania informacji o zawodach odrębnymi komunikatami ogłoszonymi w dniu zawodów.
Program minutowy zawodów może ulec zmianie po otrzymaniu zgłoszeń zawodników, co zostanie podane w odrębnym komunikacie.

Podczas zawodów poznamy najlepszych młodzieżowców zarówno indywidualnie jak i w szkolnej drużynie.
Zapisz się i rywalizuj z najlepszymi zawodnikami z całego miasta oraz różnych regionów naszego kraju!

Dodatkowo będzie można powalczyć o punkty do klasyfikacji generalnej SWS – czyli niezwykle prestiżowej i największej ligi kartingowej na świecie.

Chcąc startować w SWS należy najpierw założyć w bardzo łatwy sposób i zupełnie darmowo konto kierowcy na stronie:
http://www.sodiwseries.com/en/become-sws-driver.html

Już po raz 18 wszystkich adeptów sportu kartingowego w Tarnowie czeka ciekawa rywalizacja na najwyższym sportowym poziomie i wielkie emocje.

Wszystkie informacje znajdują się na portalu ludzi z pasją: www.gokarty-tarnow.pl

O szczegóły można pytać w biurze na torze Speed Race Tarnów lub pod numerem telefonu: 604 640 023

SERDECZNIE ZAPRASZAMY, ŻYCZĄC UDANEJ I EMOCJONUJĄCEJ SPORTOWEJ RYWALIZACJI !!!