Kolejny raz osoby niepełnosprawne ruchowo na gokartach!

„Przełamujemy wszelkie bariery na sportowo” Tor nr 1 w Polsce!

Dzięki specjalnie przygotowanym gokartom marki Sodi w ramach projektu „Przełamujemy wszelkie bariery” osoby niepełnosprawne (dzieci, młodzież szkolna, osoby dorosłe) z całego województwa małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego na torze Speed Race Tarnów mieszczącemu się w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych mogą uczestniczyć w szkoleniowych jazdach. Osoby o różnym stopniu niepełnosprawności, nawet osoby sparaliżowane od pasa w dół bez żadnych problemów mogą poczuć sportową rywalizację oraz realizować swoje pasje i marzenia motoryzacyjne. 

W Tarnowie dzięki fachowej pracy szkoleniowo-edukacyjnej zostały przełamane wszelkie bariery. Od kilku lat prowadzony jest program zajęć kartingowych na torze SPEED RACE Tarnów w ramach ogólnopolskiej społecznej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa” dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych osób niepełnosprawnych. Szkoleniowe jazdy kartingowe są doskonałym sposobem na przełamanie traumy powypadkowej.

Można śmiało powiedzieć, że jazda gokartem wyrabia umiejętność panowania nad kierownicą, poprawia refleks, uczy podejmowania szybkich decyzji w trudnych sytuacjach. Ponadto osoby uczą się oceny swoich możliwości, umiejętności podejmowania prawidłowych decyzji i dopasowania ich do różnych sytuacji. Doskonalą zdolność przewidywania i odpowiedniego reagowania. 

Karting doskonale kształtuje osobowość, rozwija charakter i podnosi samoocenę. Osoby uczestniczące w tych szkoleniowych jazdach stają się bardziej odważne, zdyscyplinowane i samodzielne. Dla osób niepełnosprawnych, to również ciekawa forma zajęć terapeutycznych, organizowania czasu wolnego oraz rozwijania zainteresowań.

Zapraszamy, przyjdź i rozpocznij największą przygodę życia „Przez zabawę do bezpieczeństwa”.

Szczegółowe informacje dostępne:

Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych – Tor Speed Race Tarnów,

ul. Kochanowskiego 30 – były teren Zakładów Mechanicznych,

tel. 604 640 023 (w godzinach otwarcia toru).