Sprzęt

Gokarty

Park maszyn toru SPEED RACE Tarnów, który mieści się w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych, został odświeżony. Już teraz, jazda najnowocześniejszymi gokartami marki SODI, dostarcza wielu niezwykłych emocji oraz pozwala spędzić pełne adrenaliny chwile w gronie przyjaciół. SODI to najnowsze i numer jeden podwozie kartów, konstruktorów z firmy SODIKART, największego na świecie producenta gokartów. To co wyróżnia je spośród innych to  innowacyjność w dziedzinie bezpieczeństwa i kreatywność ich projektu. Jego integralne, opatentowane zabezpieczenia znacząco redukują konsekwencje zderzenia, zapewniając bezpieczeństwo kierowcy oraz samemu gokartowi.

Nowe łącze w układzie kierowniczym daje perfekcyjną kombinację łatwej jazdy i niesłychanej zwrotności. Zaś regulowany fotel, podpórka pod pedały i możliwość ich właściwego ustawiania oraz ergonomiczna podłoga gwarantują idealną i bezpieczną pozycję do jazdy. Wygląd gokarta SODI daje poczucie, że siedzi się w doskonałej i szybkiej maszynie, która rozwija  prędkość maksymalną aż do 75km/h . Już teraz wraz z paczką przyjaciół możemy poczuć się jak kierowcy Formuły 1 i pościgać się najszybszymi na rynku gokartami. Jazda gokartem SODI to niesamowite doświadczenie, które na długo pozostaje w pamięci i sprawia, że nabieramy ochoty na więcej emocji na torze kartingowym.  Jazda takim cudem to niesamowite doświadczenie, które na długo zostaje w pamięci!

NA TORZE SPEED RACE TARNÓW DO DYSPOZYCJI SĄ NAJBEZPIECZNIEJSZE GOKARTY ŚWIATOWEGO LIDERA W KARTINGU FIRMY SODIKART WYPOSAŻONE W PASY I PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA ORAZ REGULOWANE FOTELE I PEDAŁY (GAZ I HAMULEC)!


Pierwsze w Polsce gokarty przystosowane dla osób niepełnosprawnych 

Dzięki specjalnie przygotowanym gokartom marki Sodi w ramach projektu „Przełamujemy wszelkie bariery” osoby niepełnosprawne (dzieci, młodzież szkolna, osoby dorosłe) z całego województwa małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego na torze Speed Race Tarnów mieszczącemu się w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych mogą uczestniczyć w szkoleniowych jazdach. Osoby o różnym stopniu niepełnosprawności, nawet osoby sparaliżowane od pasa w dół bez żadnych problemów mogą poczuć sportową rywalizację oraz realizować swoje pasje i marzenia motoryzacyjne.  W Tarnowie dzięki fachowej pracy szkoleniowo-edukacyjnej zostały przełamane wszelkie bariery. Od kilku lat prowadzony jest program zajęć kartingowych na torze SPEED RACE Tarnów w ramach ogólnopolskiej społecznej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa” dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych osób niepełnosprawnych. Szkoleniowe jazdy kartingowe są doskonałym sposobem na przełamanie traumy powypadkowej.

Można śmiało powiedzieć, że jazda gokartem wyrabia umiejętność panowania nad kierownicą, poprawia refleks, uczy podejmowania szybkich decyzji w trudnych sytuacjach. Ponadto osoby uczą się oceny swoich możliwości, umiejętności podejmowania prawidłowych decyzji i dopasowania ich do różnych sytuacji. Doskonalą zdolność przewidywania i odpowiedniego reagowania.  Karting doskonale kształtuje osobowość, rozwija charakter i podnosi samoocenę. Osoby uczestniczące w tych szkoleniowych jazdach stają się bardziej odważne, zdyscyplinowane i samodzielne. Dla osób niepełnosprawnych, to również ciekawa forma zajęć terapeutycznych, organizowania czasu wolnego oraz rozwijania zainteresowań.