Maciej Gładysz wygrywa w II rundzie WSK Euro Series 2022

Maciej Gładysz zawodnik klubu TTSK K-TEAM Tarnów znakomicie zaprezentował się w II rundzie WSK Euro Series, którą rozegrano w dniach 28-31.07.2022r. na torze we włoskim Sarno koło Neapolu.

Młody polski kierowca zakończył wyścig finałowy na najwyższym stopniu podium, startując z pole position.
Maciej wystartował w klasie OKJ liczącej 83 zawodników z 37 krajów świata. W piątkowej sesji kwalifikacyjnej uzyskał drugi czas w swojej grupie, a czwarty w klasyfikacji generalnej z minimalną stratą 0,057s do zwycięzcy.
Dało mu to świetne miejsce do startu w piątkowo-sobotnich wyścigach kwalifikacyjnych, w których odniósł dwa zwycięstwa, raz był drugi, raz trzeci i raz siódmy.

Dzięki tym doskonałym pozycjom w wyścigach kwalifikacyjnych, zdobył pole position do niedzielnego półfinałowego wyścigu, który pewnie wygrał w kategorii OK Junior. Zwycięstwo zapewniło Maciejowi pierwsze pole startowe do wyścigu finałowego, do którego zakwalifikowanych zostało 36 najlepszych zawodników.

Maciej wykorzystał doskonale start z P1, tworząc ogromną przewagę, utrzymaną do ostatniego okrążenia wyścigu, pewnie wygrywając całe zawody. Przy okazji uzyskując najlepszy czas okrążenia wyścigu. 

Był to bardzo pozytywny wynik dla młodego kierowcy z Tarnowa, który we wrześniu wróci na tor w Sarno, gdzie wystartuje w Kartingowych Mistrzostwach Świata. 

Foto: Manuela Nicoletti /facebook Maciej Gładysz