Motorsportowa lekcja WF na torze SpeedRace Tarnów

Kolejny raz grupy szkolne dzieci i młodzież aktywnie spędzają czas na torze! Trwają jazdy rekreacyjno-sportowe na obiekcie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów.

Młodzi adepci kierownicy mają dla siebie do dyspozycji profesjonalnych trenerów sportu kartingowego i specjalistów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego od których otrzymują m.in. najważniejsze informacje z zakresu właściwej pozycji za kierownicą i techniki jazdy oraz bezpiecznego pokonywania zakrętów.

Sport kartingowy jest najlepszą szkołą nauki właściwej techniki jazdy, a jednocześnie doskonałą formą wychowania młodego pokolenia przyszłych kierowców. Wypracowany przez klub TTSK K-TEAM Tarnów wysoki poziom szkolenia i doskonalenia techniki jazdy stał się najważniejszym elementem poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w ostatnich latach.

Główną zaletą takich zajęć jest to, że dzieci cały czas muszą ćwiczyć swoją koncentrację oraz wzmacniać siłę i wytrzymałość. Uczą się również odpowiedzialności, co przyspiesza ich rozwój. Sami kierują pojazdem kartingowym, co pozwala poczuć prawdziwe emocje i rozwinąć wiele niezbędnych cech charakteru, potrzebnych później w dorosłym życiu.

Te wszystkie inicjatywy w Tarnowie nie tylko uczą właściwego zachowania na drodze, ale przede wszystkim kształtują postawy, które sprawią, że z małych adeptów kierownicy, piechurów i pasażerów wyrosną odpowiedzialni rowerzyści i motorowerzyści, a później świadomi kierowcy.

Dzięki aktywnie prowadzonej przez cały rok akcji Przez zabawę do bezpieczeństwa sport kartingowy jest dostępny dla każdego, zrodziła się nowa moda na karting. 

SPORT KARTINGOWY = BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE