Pierwsze podium w sezonie 2022 Macieja Gładysza

W miniony weekend zakończyła się 2. runda WSK Super Master Series na torze w Lonato we Włoszech. Był to fantastyczny weekend dla zawodnika klubu TTSK K-TEAM Tarnów Macieja Gładysza, który zakończył finał w klasie OK Junior na 3-miejscu! 

W zawodach wzięło udział aż 351 zawodników z 55 krajów Świata.
W sesji kwalifikacyjnej Maciej ukończył swoje najlepsze okrążenie z czasem 47,764s, co wystarczyło, aby zakwalifikować się na 2-miejscu w swojej grupie oraz 6-miejscu w klasyfikacji generalnej, zaledwie nie całe dwie dziesiąte sekundy od zdobywcy pole position.

Maciej po pięknej walce z rywalami ukończył swój pierwszy wyścig kwalifikacyjny na 1-miejscu. Niestety 5-sekundowa regulaminowa kara za opadnięty zderzak, po kontakcie z rywalem zrzuciła go na 11-miejsce.
W kolejnych dwóch wyścigach mijał linię mety na 2 i 6 miejscu.
W swoim ostatnim starcie zanotował 5-pozycję, co dało mu 7-pozycję w klasyfikacji po wszystkich rozegranych wyścigach kwalifikacyjnych i start w Prefinale A z 4-pola. W prefinale zacięty pojedynki i ostatecznie siódme miejsce.

Do wyścigu finałowego zakwalifikowało się najlepszych 36 zawodników. Rozpoczynając finał OK Junior z 7-pozycji Maciej wiedział, że musi naciskać od pierwszego okrążenia, aby odzyskać pozycje w ścisłej czołówce. Dzięki dobremu startu i atakom jakie przeprowadził w wyścigu, uplasował się na 3-stopniu podium.

Dzięki dobrej postawie podczas weekendu w Lonato, Maciej jest teraz na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej w klasie OK Junior, i ma duże szanse na walkę o tytuł Mistrza WSK Super Master Series.

Za niespełna dwa tygodnie, Maciej weźmie udział w zawodach Champions of the Future – Winter Series na torze Franciacorta, we Włoszech.

Foto: Manuela Nicoletti /facebook Maciej Gładysz