Tarnowscy młodzi kierowcy odebrali nagrody na gali Sportu Kartingowego za sezon 2023

Młodzi mistrzowie kierownicy nie zwalniają tempa. Kolejny rok startów i kolejne bardzo duże sukcesy na arenie ogólnopolskiej i światowej. Tegoroczna Gala Sportu Kartingowego Polskiego Związku Motorowego odbyła się w niedzielę, 17 grudnia 2023 roku w warszawskim Centrum Olimpijskim, podczas której podsumowany został cały sezon 2023 oraz uhonorowani zostali najlepsi zawodnicy i kluby rywalizujące w Kartingowych Mistrzostwach Polski, Kartingowych Mistrzostwach Polski Młodzików – Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży oraz w Polskich Pucharach Rok Cup Poland i Rotax Max Challenge Poland. Wręczono również nagrody specjalne za wybitne osiągnięcia za granicą.

Rok 2023 był dla naszych młodych zawodników niezwykle udany, a na gali odebrali zasłużone nagrody i tytuły mistrzowskie w klasyfikacjach indywidualnych oraz klubowych. M.in. indywidualnie Maciej Gładysz odebrał nagrodę za reprezentowanie z sukcesami przez lata naszego kraju na arenie międzynarodowej, z kolei Franciszek Belusiak odebrał tytuł i nagrodę za Wicemistrzostwo Polski, a Dominik Wójcik odebrał nagrodę za IV miejsce w WSDiM. Nasi zawodnicy drużynowo zajęli III miejsce Rotax Max Challenge Poland w kategorii Mini Max Piotr Borowiec i Konrad Król oraz w kategorii Senior Max Rafael Gwizdak i Karol Król oraz IV miejsce w kategorii Junior Max Adam Sydor i Nikodem Piątek.

Nasi zawodnicy odebrali również nominacje do Kartingowej Kadry Narodowej na rok 2024.

Miniony rok 2023 po raz kolejny pokazał, że nasi zawodnicy wciąż należą do grona ścisłej czołówki kierowców kartingowych w Polsce i na Świecie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom za osiągnięte wyniki w roku 2023 i mocno trzymamy kciuki za ich kolejne sukcesy w roku 2024!