Tarnowscy młodzi zawodnicy na III rundzie KMP, Franciszek Belusiak Wicemistrzem Polski 2022

W dniach 26-28.08.2022 roku odbyły się zawody – III runda Kartingowych Mistrzostw Polski na torze w Poznaniu. Na starcie zawodów pojawiło się ponad 100 kierowców z naszego kraju i zagranicy, a pośród nich zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Franciszek Belusiak, który wystartował w kategorii Mini Max, Adam Sydor, który wystartował w kategorii Junior OK oraz Dominik Wójcik, który wystartował w kategorii Baby Rok.

W sesji kwalifikacyjnej Franciszek zajął 4 miejsce, Adam zajął 1 miejsce, a Dominik zajął 6 miejsce.

Z kolei w wyścigach Franciszek zajął kolejno 3,1,2,3 miejsce w kategorii Mini Max, Adam zajął kolejno 5,17,10,5 miejsce w kategorii Junior OK, a Dominik zajął kolejno 9,10,13,14 miejsce w kategorii Baby Rok.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej III rundy kategorii Mini Max Franciszek Belusiak zajął 2 miejsce, z kolei w kategorii Junior OK Adam Sydor zajął 8 miejsce, a w kategorii Baby Rok Dominik Wójcik zajął 12 miejsce. 

Natomiast w klasyfikacji generalnej KMP 2022 roku w kategorii Mini Max Franciszek Belusiak zajmuje 2 miejsce i zdobywa Wicemistrzostwo Polski, z kolei w kategorii Junior OK Adam Sydor zajmuje 6 miejsce i jest najlepszym debiutantem, a w kategorii Baby Rok Dominik Wójcik zajmuje 9 miejsce.

Foto: Media4U