Tarnowscy młodzi zawodnicy na Rok Cup Poland 2023

W dniach 1-2.04.2023 roku odbyły się zawody Rok Cup Poland – I runda na torze w Toruniu. Na starcie zawodów pojawiło się 62 kierowców z naszego kraju i zagranicy, w czterech kategoriach wiekowych. Pośród nich również zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Piotr Małuszyński, który wystartował w kategorii Junior Rok oraz Dominik Wójcik, który wystartował w kategorii Baby Rok.

W sesji kwalifikacyjnej Piotr zajął 16 miejsce, a Dominik zajął 5 miejsce.

Z kolei w wyścigach Piotr zajął kolejno 16,15,10 miejsce w kategorii Junior Rok, a Dominik zajął kolejno 3,6 miejsce w kategorii Baby Rok.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej kategorii Junior Rok Piotr Małuszyński zajął 16 miejsce, a w kategorii Baby Rok Dominik Wójcik zajął 4 miejsce.

Inauguracyjna runda pucharowej serii Rok Cup Poland w Toruniu została przerwana po trzech niedzielnych wyścigach. Sędziowie podjęli decyzję o przerwaniu rywalizacji ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Deszcz, śnieg, lód i temperatura przeszkodziły w dokończeniu drugiego dnia zawodów. Jednocześnie utrzymano wyniki z już rozegranych wyścigów. Trzy z czterech kategorii pojechały po trzy wyścigi, najmłodsi musieli zakończyć rywalizację po dwóch biegach rozegranych w sobotę.

Kolejne zawody, w których wezmą udział nasi zawodnicy to II runda Rok Cup Poland w dniach 28-30 kwietnia na torze w Toruniu.