Tarnowscy zawodnicy kartingowi na kolejnych zawodach, Franciszek Belusiak na podium.

Za nami kolejna VII runda Rotax Max Challenge Poland 2021, którą rozegrano na torze w Poznaniu. W zawodach wystartowali zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów Franciszek Belusiak w kategorii MINI Max, Rafael Gwizdak, Karol Król, Nikodem Piątek w kategorii Junior Max oraz Konrad Król w kategorii Micro Max Pokazy. 

Franciszek Belusiak podczas tej rundy zajął w kwalifikacjach szóstą pozycję, z kolei w wyścigach finałowych przyjeżdżał kolejno na P3, P3, P1, P5, co pozwala mu w całych zawodach swojej kategorii zająć 2 miejsce. W klasyfikacji generalnej po siedmiu rundach Franek zajmuje czwarte miejsce.

Z kolei Rafael Gwizdak w kwalifikacjach zajął dziesiątą pozycję, natomiast w wyścigach finałowych przyjeżdża kolejno na P10, P10, P10, P16, co ostatecznie pozwala mu zająć dziesiątą pozycje.  

Natomiast Karol Król w kwalifikacjach zajął szesnastą pozycję, z kolei w wyścigach finałowych przyjeżdżał kolejno na P15, P12, P12, P11, co ostatecznie pozwala mu zająć jedenastą pozycje.

Z kolei Nikodem Piątek w kwalifikacjach zajął siedemnastą pozycję, z kolei w wyścigach finałowych przyjeżdżał kolejno na P12, P17, P17, P12, co ostatecznie pozwala mu zająć piętnastą pozycje.

Natomiast najmłodszy debiutant Konrad Król zbierał bardzo cenne doświadczenie w kategorii Micro Max.

Teraz nadchodzi krótki czas na odpoczynek i już ruszają przygotowania do nowego sezonu 2022. Trzymamy kciuki!

Foto: Media4U