Tarnowski zawodnik Maciej Gładysz rozpoczyna sezon F4 w Jerez

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich kartingowców ostatnich lat rozpoczyna swój debiutancki sezon rywalizacji w Formule 4. W najbliższy weekend 15-letni tarnowianin wystartuje w pierwszej rundzie cyklu Formula Winter Series w hiszpańskim Jerez de la Frontera.

Start w składającej się z czterech rund serii FWS to dla Macieja Gładysza ostatni etap przygotowań do rywalizacji w prestiżowych mistrzostwach Hiszpanii Formuły 4, które rozpoczną się w maju.

Młody Polak, który ma już za sobą kilkanaście dni testowych za sterami bolidu F4, w sezonie 2024 będzie reprezentował barwy holenderskiego zespołu MP Motorsport, wielokrotnych mistrzów hiszpańskiej Formuły 4, a także mistrzów Formuły 2 z sezonu 2022.

Maciej Gładysz, który w ubiegłym roku został wyróżniony zaproszeniem na prestiżowe testy Akademii Ferrari w Maranello oraz Richard Mille Young Talent Academy, ma w tym roku przed sobą w sumie jedenaście weekendów wyścigowych; cztery w FWS oraz siedem w ramach hiszpańskiej F4.

Podopieczny Orlen Teamu zadebiutuje w rywalizacji w Formule 4 już w najbliższy weekend na wymagającym, ulokowanym na południu Hiszpanii torze w Jerez de la Frontera, na którym czekają go trzy wyścigi, trwające po 30 minut i jedno okrążenie każdy.

Do rywalizacji w Jerez stanie 38 zawodników i zawodniczek z całego świata, reprezentujących 13 różnych zespołów. Wszyscy wystartują identycznymi bolidami Tatuus F4 T-421.

Pierwszy wyścig rozpocznie się w sobotę o godzinie 14:25. Dwa kolejne odbędą się w niedzielę, odpowiednio o 10:45 i 16:05. W sobotę i w niedzielę, o godzinie 9:00, kierowców czekają także liczące po 20 minut sesje kwalifikacyjne.

Prosto z Jerez stawka przeniesie się do Walencji, gdzie tydzień później odbędą się wyścigi drugiej rundy FWS. Dwie pozostałe rundy odbędą się w dwa pierwsze weekendy marca, na torach w Aragonii i Barcelonie. Wszystkie wyścigi FWS oglądać można na żywo na oficjalnym kanale serii pod adresem youtube.com/@winter-series .

Mocno trzymamy kciuki za sukcesy w sezonie 2024!