Wymarzony debiut młodego tarnowskiego zawodnika w Formule 4

Po sukcesach w kartingu, Maciej Gładysz zadebiutował w Formule 4 sięgając po dwa podia w klasyfikacji generalnej i trzy zwycięstwa w klasyfikacji debiutantów podczas pierwszej rundy cyklu Formula Winter Series w hiszpańskim Jerez de la Frontera. „To dla mnie wymarzony początek przygody z F4” – mówi 15-letni tarnowianin.

Młody reprezentant holenderskiej ekipy MP Motorsport do pierwszego z trzech wyścigów zakwalifikował się na świetnym, trzecim miejscu w stawce aż 38 kierowców z całego świata i na takiej samej pozycji ukończył sobotnie zmagania.

W niedzielę rano do drugiego wyścigu Gładysz ruszał do walki z drugiego pola i po zaciętej walce na mokrej nawierzchni dowiózł drugą lokatę do mety, po raz drugi stając na podium.

Trzeci i ostatni wyścig weekendu w Jerez upłynął pod znakiem wyjątkowo zaciętej rywalizacji. Po starcie z dziewiątego pola podopieczny ORLEN Teamu przebił się na piąte miejsce, po spektakularnym foto-finiszu z czwartą pozycją rozmijając się o zaledwie trzy setne sekundy.

Jednocześnie we wszystkich trzech wyścigach Maciej Gładysz wygrał licznie obsadzoną klasyfikację debiutantów, trzy razy stając na szczycie podium Rookie Trophy.

Druga z czterech rund cyklu Formula Winter Series odbędzie się już za tydzień na innym hiszpańskim torze, Circuit Ricardo Tormo w Walencji, a dwie ostatnie w marcu w Aragonii i w Barcelonie. W maju 15-letni tarnowianin rozpocznie z kolei rywalizację w mistrzostwach Hiszpanii Formuły 4.

Gratulujemy i czekamy na więcej.