Aktywne wakacje dla dzieci i młodzieży z sportem kartingowym

Po raz kolejny sport kartingowy należy do najpopularniejszych w Tarnowie i regionie małopolski. Zajęcia sportowo-szkoleniowe dla dzieci i młodzieży organizowane przez TTSK K-TEAM Tarnów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy mają do swojej dyspozycji profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę. Sport kartingowy ma wiele zalet, prócz fizycznego wysiłku, daje możliwość zdrowej rywalizacji. To sport dla wszystkich – dziewczyn i chłopaków. Sport kartingowy doskonale rozwija charakter i podnosi samoocenę. Osoby uczestniczące w tych szkoleniowych jazdach stają się bardziej odważne, zdyscyplinowane i samodzielne oraz uwrażliwiają się na potrzeby innych.

Karting to sport podnoszący samoocenę, stanowi formę zajęć terapeutycznych, umożliwia rozwijanie zainteresowań. Wpływa na poprawę ogólnej kondycji organizmu, rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzmacnia mięśnie kończyn górnych oraz poprawiają ogólną kondycję organizmu.

Sport kartingowy jest doskonałą alternatywą na nudę, by młodzież w swoim czasie wolnym nie sięgała często po różnego rodzaju używki w tym alkohol i narkotyki. Karting jest przede wszystkim sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym jak i również socjalno-integracyjnym. Naszym bardzo ważnym zadaniem jest zachęcenie młodych, aby z odwagą myśleli o swoich marzeniach, czy realizacji swoich planów i pasji sportowych. Najlepszą metodą wychowania jest budowanie systemu wartości, wskazywanie tego, co jest najważniejsze, wytyczanie granic i uświadamianie czym grozi ich przekroczenie.

Zajęcia i wyjazdy nie tylko uczą uczestników właściwego zachowania się, ale przede wszystkim wykształcają postawy, które sprawią, że z małych adeptów kierownicy, piechurów i pasażerów wyrosną odpowiedzialni rowerzyści i motorowerzyści, a później świadomi kierowcy.

Dlatego priorytetem jest rozpoczynanie od jazdy na gokartach nauki jazdy przy szkoleniu kandydatów na kierowców samochodowych. Jazdę na gokartach powinni uprawiać nie tylko interesujący się kartingiem od strony sportowej, ale wszyscy kandydaci ubiegający się o prawo jazdy.

Akcje sportowo-szkoleniowe dla dzieci i młodzieży realizowane przez TTSK K-TEAM Tarnów to fenomen na skalę Polski.

Konieczne jest zatem wypracowywanie prawidłowych postaw już wśród najmłodszych w sposób praktyczny. 

Szkol się i trenuj oraz jeździj później na drodze pewnie oraz bezpiecznie !!!

SPORT KARTINGOWY = BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE